top of page

POLYKARBONÁTOVÉ FÓLIE LEXAN™

FP009-6d24af71.jpeg

Tenké polykarbonátové desky v tloušťkách 0.05 až 0,75 mm se řadí pod název fólie. Nejčastěji se používají graficky upravené, nebo jako izolant.

Extrudované fólie Lexan™  80xx, 8Axx, 8Bxx, FR6x a HPxx jsou ideálním materiálem se širokým uplatněním v automobilovém, elektrotechnickém a tiskařském průmyslu. Použití polykarbonátových fólií poskytuje více tvořivých možností a je ekonomičtější než použití kovů. Fólie jsou lehčeji zpracovatelné a umožňují větší volnost při řešení. Široká škála úpravy povrchu (textury) umožňuje dosáhnout výborného designu, eleganci a výrobkům poskytuje delší trvanlivost.

LEXAN™ 8010, 8020, 8040

Tyto typy fólií s oboustranně lesklým povrchem poskytují ve všech tloušťkách (od 0,125 do 0,75 mm) 86 - 92% propustnosti světla. Dobře se uplatňují na použití LED/LCD displejů a krytů. Potisk na spodní straně folie si udržuje stálý vzhled na ovládacích panelech audio-video techniky anebo v automobilech.

 

 

LEXAN™ 8A13, 8A35, 8A73

Kategorie těchto fólií má široké použití na antireflexní a kontrolní světla. Jednostranně texturované je možno použít na panely v automobilech jako varovné signalizační světla, audio-video dálkové ovladače, kontrolní panely, nálepky pro průmyslové vybavení. Zadní lesklá strana umožňuje vynikající potisk tenkou vrstvou barvy.

 

 

LEXAN™ 8B35, 8B36, 8B38

Označení 8Bxx mají fólie, které mají texturu na obou stranách, takže se dají využít oboustranně. Kombinace různých textur umožňuje vytvářet zvláštní efekty. Tyto fólie je možné aplikovat na kancelářské přístroje a panely bílé techniky. Svým vzhledem a barevným zpracováním dekorativně dotvoří jednotlivé díly.

 

 

LEXAN™ HP92S, HP60S, HP40S, HP12S, HP92H, HP60H, HP40H, HP12H, HP92W, HP12W

Jsou použitelné v nejrůznějších odvětvích průmyslu jako vysoce odolné fólie hlavně proti oděru, na antireflexní počítačové obrazovky, displeje praček a mikrovlnek, audio-video ovládačů, kuchyňských přístrojů a vybavení, sanitární techniky při styku s kapalinami apod.

VYUŽITÍ

LEXAN™ GRAFICKÉ FÓLIE

PF - GRAFICKÉ

Tato skupina transparentních fólií poskytuje zvýšenou odolnost proti ohni, můžeme ji použít hlavně v elektrotechnickém průmyslu a v signalizační technice.
LEXAN™ , VALOX™  a ULTEM™ fólie poskytují cenově efektivní řešení, od jednoduchých plošných izolantů po vysoce komplexní, trojrozměrné EMI/RFI ochrany (stínění). Všechny typy jsou lehce zpracovatelné ocelovými matricemi a tvrdými nástroji a mohou být tepelně anebo za studena tvarované do požadovaného tvaru. Míra kontroly přes blánu je výborná, zaručující uniformitu střihů, nebo záhybů a prevenci proti riziku poškození z důvodu různé tloušťky fólie. Všechny fólie se dají čistě stříhat, hrana je ostrá.

LEXAN™ FR60, FR63, FR65, FR66

Tato skupina fólií poskytuje zvýšenou odolnost proti ohni, můžeme ji použít hlavně v elektrotechnickém průmyslu a v signalizační technice.

 

LEXAN™ FR700

Neprůsvitná černá folie Lexan™ FR je polykarbonátový materiál se sníženou hořlavostí, texturou povrchu a osobitými vlastnostmi. Je velmi odolný vůči proděravění a tuto vlastnost si udržuje i při mezních teplotách. Vysoká odolnost vůči proděravění, výborné dielektrické vlastnosti, nízká hořlavost (UL94 V-0) tomuto materiálu předurčuje aplikaci pro izolační bariéry, včetně izolace na zařízeních pro vysokonapěťové dodávky elektrické energie, pro tlačené plošné stroje a monitory. Funguje také jako výborný nosič pro EMI/RFI ochrany na bázi fólií.

 

VALOX™ FR1

Valox FR1 - fólie je z materiálu polybutyléntereftalát s retardérem hoření, který má dobrou odolnost vůči teplotě a chemikáliím a výborné dielektrické vlastnosti. Tyto vlastnosti mu dávají možnost širokého uplatnění v elektronice, jako např. izolace diskových řídících jednotek a izolační bariéry různých strojů. Díky nízké absorpci vlhkosti a vysoké chemické odolnosti je vhodný na laminované EMI/RFI ochrany.

 

ULTEM™ 1000

Fólie Ultem se vyrábí z Ultem polyéterimidové živice (PEI). Patří k nejlepším představitelům fólií se zvýšenou odolností vůči teplotám a chemikáliím. Kombinace vysoké tepelné odolnosti třídy H, nízké absorpci vlhkosti a výborných dielektrických vlastností činí fólii Ultem nejžádanějším materiálem pro aplikace vyžadující izolaci při vysokém napětí, pro vysokoteplotní PSA pásky, vymezovací pásky a podložky pro motory a transformátorové obaly.

VYUŽITÍ

LEXAN™ ELEKTROIZOLAČNÍ FÓLIE

PF - ELEKTRO
bottom of page