top of page

SORTIMENT PŘÍSLUŠENSTVÍ

1.png

Polykarbonátové desky Lexan™ najdou uplatnění v mnohých aplikacích.

Aby byly dlouhodobě využité všechny jejich výjimečné vlastnosti, je nutné při jejich instalaci použít kvalitní a vhodné příslušenství.

Poradíme Vám s výběrem.

Polykarbonátové profily H a U jsou jsou určeny na spojování a ukončování plných a komorových polykarbonátových desek Lexan™.

Oba profily se mohou používat jak v interiéru, tak i v exteriéru, protože jsou chráněny vrstvou odolnou proti UV paprskům.

VLASTNOSTI

  • Odolnost proti UV paprskům

  • Stálost od – 40 °C do + 120 °C

  • Jednoduchá manipulace

  • Nízká hmotnost (od 33g/m do 295 g/m)

  • Odolnost proti povětrnostním vlivům

  • Podle tloušťky profilu jsou určené na desky Lexan™ od 4 mm do 16 mm. Profil „PCH“ je vhodné použít na spojení dvou sousedících desek tam, kde je požadavek na vytvoření opticky homogenní stěny, bez rušivých kovových spojovacích lišt. Profil „H“ v zasklených stěnách však neslouží jako nosný prvek.

  • Vnější síly musí zachytávat kovový rám, do kterého se spojené desky připevní. Profil „PCU“ se nejčastěji používá na ukončení komor desek Lexan™ Thermoclear™, kde chrání těsnící pásku před mechanickým poškozením a vlivem prostředí.

SORTIMENT PC PROFILŮ PCH A PCU

VYUŽITÍ

PC PROFILY

PŘ- PC

Na ukončování, spojování a připevňování desek Lexan™ na nosnou konstrukci se používají hliníkové profily a lišty. Mají dlouhou životnost, barevnou stálost a jsou bezúdržbové. Nejčastěji používané jsou bez povrchové úpravy z přírodního hliníku, v nabídce máme také v provedení elox.

VYUŽITÍ

HLINÍKOVÉ (AL) PROFILY

PŘ- AL

Pryžové těsnění, kromě těsnosti a pevnosti spoje, zabezpečuje i vyrovnávání různé tepelné roztažnosti použitých materiálů v konstrukci. Umožňuje deskám Lexan™ dilatovat v použitém uchycení. Jeho použití je nutné pro dodržení zásad správné montáže, zejména ve střešních konstrukcích. Používá se mezi spodní nosní profil a desku Lexan™, také do přítlačných lišt. Je vyráběné z vysoko kvalitní EPDM pryže.

VYUŽITÍ

PRYŽOVÉ TĚSNĚNÍ

PŘ-PRYŽ

Montážní pásky AntiDUSTtape® v sériích: G3600 - AD3500 - MaxBreather se používají na uzavření komor polykarbonátových komorových desek Lexan ™, Thermoclear ™, Carboplak®, Macrolux®. Slouží jako ochrana, resp. bariéra proti vniknutí nečistot, prachu, hmyzu do prostoru desky a zároveň odvádějí nadměrnou vlhkost z prostoru plotny.
Pásky se lepí na kraje stran komorové polykarbonátové desky kde ústí otvory komor. Po nalepení se polykarbonátová deska Lexan ™, Carboplak®, Macrolux® spolu s páskou musí uzavřít ukončováním profilem, který chrání pásku před poškozením a přímým působením povětrnostních vlivů. Pro co nejlepší utěsnění spoje "deska a profil" je nutné použít silikonový tmel. Touto aplikací dosáhnete maximální prodloužení životnosti a čirý vzhled polykarbonátových desek na vašem díle. Ať už je to pergola, terasa, altán, zastřešení, zimní zahrada, balkon, ...

g3600-37d95c60.jpeg

G3600 MONTÁŽNÍ PÁSKA

Typ G3600 je páska, která nemá filtr k odvádění kondenzátu. Tyto pásky se používají ve vyrovnaných klimatických podmínkách (interiér / interiér nebo exteriér / exteriér). Ve velmi znečištěných resp. prašných prostředích a v prostředích se zplodinami uhlovodíkových paliv dokážou zastavit prakticky všechny nečistoty. V použití interiér / exteriér se však může v komůrkách vyskytovat kondenzát vodních par.

ad3500-29d981a7.jpeg

AD3500 MONTÁŽNÍ PÁSKA

Typ AD3500 je páska vybavena speciálními filtry. Tyto filtry umožňují bezproblémový odvod zkondenzované vody ven z prostoru desky (minimální sklon 5 °).

Póry filtru jsou dostatečně jemné, aby zastavily nečistoty již od 25μm, avšak menší nečistoty mohou filtrem proniknout. Pásky typu AntiDUSTtape® AD35xx jsou určeny do prostředí s rozdílnými klimatickými podmínkami (interiér / exteriér). Dále jsou vhodné pro uzavírání komor desek dlouhodobě umístěných ve vlhkých prostředích, jako například skleníky, zastřešení bazénů a podobně.

Nedoporučuje se pro použití v silně znečištěných oblastech, kde jsou prachové částice <25 um, např. výpary uhlíku způsobené řezáním plamenem, svařováním, broušením nebo dieselovým motorem.

max-7bdbd8a3.jpeg

MAXBREATHER MONTÁŽNÍ PÁSKA

MaxBreather je montážní prodyšná páska. Tento typ pásky je běžně používaný v montážních halách, kde produkt napomáhá efektivnímu odvzdušňování během produkce. Ale i při zasklívacích pracích kde slouží k utěsnění okrajů komorových polykarbonátových desek a zároveň umožňuje odvod kondenzátu. Je vyrobena z pevného netkaného polypropylenu. Je středně odolná vůči stárnutí a potažená vysoce kvalitním kaučukovým lepidlem citlivým na tlak speciálně vyvinutým pro tuto pásku a typ použití. Lepicí vrstva je nanesena na celém povrchu pásky v tištěném vzoru, který imituje perforaci, což umožňuje prodyšnost pásky. Tato patentovaná metoda vytvořila spolehlivé a zároveň prodyšné těsnění. Lepicí vrstva je testována a schválena pro použití pro styk s polykarbonátem.

UKONČOVACÍ TĚSNÍCÍ PÁSKY

PŘ- PÁSKY
bottom of page