top of page

TRAPÉZOVÉ DESKY

_vyr_752Polyvinylchloridova-trapezova-deska-Guttagliss-PVC-HR.jpg

     VYSOKÁ ODOLNOST PROTI NÁRAZU

     KOEXTRUDOVANÝ UV FILTR

     NÍZKÁ HMOTNOST

Vlnité a trapézové desky z polykarbonátu v kombinaci s ocelovou, dřevěnou nebo hliníkovou konstrukcí jsou kompletním řešením pro různé přístřešky a zastřešení. Vlnité i trapézové polykarbonátové desky mohou být bez problémů použity společně se známými a na trhu běžně dostupnými střešními systémy. Vysoká průhlednost a velmi dobrý prostup světla jsou jen nepatrnou částí výhod, který tento materiál nabízí.

VLASTNOSTI

 • Široký sortiment barev a profilů dává projektantům příležitost vybrat to nejlepší řešení pro jejich projekty.

 • Vysoká průhlednost desek zaručuje vynikající prostup světla pod zastřešení což je hlavním důvodem k jejich použití.

 • Extrémně vysoká odolnost proti nárazu zaručuje, že desky jsou bezpečné, prakticky nerozbitné, ve srovnání s ostatními používanými materiály a zasklívacími systémy.

 • Jednostranný koextrudovaný UV filtr zabraňuje stárnutí a poškozování desky slunečním UV zářením. Výborné vlastnosti polykarbonátu zaručují stálé zachovávání stejných mechanických a optických vlastností.

 • Díky daným profilům a nízké hmotnosti polykarbonátu nejsou vyžadovány na konstrukce zvláštní požadavky a zůstávají tak bezpečné a ekonomicky nenáročné pro dané použití.

VYUŽITÍ

STADIONY
STADIONY
press to zoom
PROSVĚTLENÍ HAL
PROSVĚTLENÍ HAL
press to zoom
PERGOLY
PERGOLY
press to zoom

TRAPÉZOVÉ DESKY POLYKARBONÁT

TRAP. POLY

Biaxiálně protahované desky ONDEX modelové řady ECOLUX patří k základnímu sortimentu firmy ONDEX. Desky je možno použít v interiéru jako dělící příčky, zasklívání oken a dveří, prosvětlovací výplně, prosklení sprchových koutů, dekorace a v exteriéru jako zábrany proti větru, pergoly a zahradní přístřešky nad vchody, besídky, altány, zástěny, oplocení atd.

VLASTNOSTI

 • Vysoká rázová odolnost - především v extrémních podmínkách při velmi nízkých teplotách si desky ONDEX uchovávají svou vysokou odolnost vůči nárazům, jak v interiéru, tak v exteriéru.

 • Vysoká odolnost proti krupobití - testy ukazují, že bombardování dřevěnými kuličkami o průměru 20 mm rychlostí 80 km/h při teplotě 0°C nezanechá na deskách jakýkoli účinek

 • Odolnost vůči ohni - desky ONDEX se řadí do třídy M1 podle normy NF P92-507, tzn. samozhášecí a neskapávající materiál.

 • Homogenita - nevláknitá struktura desek vytváří vysoce hladký povrch, což zabraňuje zachycování prachu a nečistot a zajišťuje silnou rezistenci vůči námraze.

 • Životnost - vynikající životnost desek ONDEX je dána výrobním postupem, který spojuje metodu koextruze a metodu biaxiálního protahování.

 • Odolnost vůči chemikáliím - desky jsou odolné vůči přírodním agresivním chemikáliím jako je slaný mořský vzduch. Jejich chemické složení nevyhovuje jako potrava hlodavcům a parazitům.

 • Možnost ohybu - díky biaxiálnímu protahování dovolují desky ONDEX bezpečný ohyb při zatížení. Jejich chování při zatížení sněhem nebo namáhání větrem umožňuje použít je bez problémů ve všech klimatických oblastech.

 • Ohýbání oblouku za studena - desky ONDEX profil TO 76/18 umožňují používat je na obloukové stavby ( minimální poloměr oblouku činí 3,5 m ).

VYUŽITÍ

ZÁBRANY PROTI VĚTRU
ZÁBRANY PROTI VĚTRU
press to zoom
PROSVĚTLOVACÍ VÝPLNĚ
PROSVĚTLOVACÍ VÝPLNĚ
press to zoom
PŘÍSTŘEŠKY
PŘÍSTŘEŠKY
press to zoom

TRAPÉZOVÉ DESKY PVC

TRAP. PVC
bottom of page